Olanaklar

 

Biyoloji Bölümü, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde yer almakta ve öğrencilere kampüsün geniş olanaklarından faydalanma imkanı sağlamaktadır. Öğrencilerin kullanımına açık merkez kütüphane ve internet bağlantısı, yemekhane, çok sayıda kantin, spor salonu, fitness salonu, çarşı, spor alanları, tenis kortları, amfi tiyatro, konferans salonu gibi imkanların yanısıra kampüsün şehrin merkezinde yer alması ve Kadıköy sahile sadece 5 dakika mesafede bulunması öğrencilerin şehir imkanlarından faydalanmasını da sağlamaktadır. 

Ayrıca bölümümüzde faaliyet gösteren Biyoloji Kulübü ile Fen Bilimleri ve Araştırmaları Kulübü, öğrencilerimizin bölümle alakalı aktivitelerde bulunmalarına, sosyal etkinlikler yapmalarına imkan sağlamaktadır. Bu kulüpler haricinde kampüs içinde faaliyet gösteren onlarca öğrenci kulübü bulunmaktadır. Öğrenci kulüplerinin listesi için tıklayınız. Eğitim öğretim dönemi boyunca ders sorumlu hocalarının gerçekleştirdiği arazi çalışma gezileri, kamplar ve bilimsel içerikli geziler de her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. 

Bölümümüz bünyesinde öğrencilerin pratik yeteneklerini geliştirdikleri Genel Biyoloji Öğrenci Laboratuvarı, Zooloji Öğrenci  Laboratuvarı, Botanik Öğrenci Laboratuvarı ve lisansüstü öğrenciler ile araştırmacıların kullandıkları Moleküler Biyoloji Araştırma Laboratuvarları, Botanik Araştırma Laboratuvarı, Bitki Doku Kültürü Laboratuvarı, Bitki Biyoteknolojisi LaboratuvarıMikrobiyoloji Araştırma Laboratuvarı, Genel Biyoloji Araştırma Laboratuvarı, Mikoloji Araştırma Laboratuvarı, Zooloji Araştırma Laboratuvarı ile 10.000'in üzerinde bitki örneği içeren bir HERBARYUM (MÜFE) bulunmaktadır. Bölümümüz teknik imkanlar, donanım ve yetişmiş akademik personel açısından Türkiye'nin ileri gelen biyoloji bölümleri arasında yer almaktadır. 

Başarılı öğrencilerimiz Erasmus programı ile anlaşmalı yurt dışı üniversitelerde eğitimlerine devam edebilmekte, Farabi Programı ile yurtiçi üniversitelerde değişim imkanı bulabilmekte, ayrıca ÇAP ve YAP programları ile üniversitemizin diğer bölümlerinde yandal veya çift anadal imkanlarına sahip olmaktadırlar. Detaylı bilgi için: 


Erasmus Programı Hakkında: http://international.marmara.edu.tr/

Erasmus Bölüm Koordinatörü: Prof. Dr. Belgin Süsleyici Duman, Oda: GZFC-207-5 Dahili: 1361

Erasmus Fakülte Koordinatörü: (Prof. Dr. Yasemin Balcı, Tel: 1422, yasemin@marmara.edu.tr) 

ULUSLARARASI OFİS

Adres: Marmara Üniversitesi LLP / Erasmus Birimi Mühendislik Fakültesi B/Blok Kat:7

Göztepe Kampüsü 34722 Kadıköy/İstanbul

Tel: (+90 216) 345 21 67 (+90 216) 541 90 24      Fax: (+90 216) 347 87 14

E-mail: erasmus@marmara.edu.tr


ÇAP YANDAL PROGRAMLARI

ÇAP ve YANDAL Hakkında Detaylı Bilgi için: Tıklayın

ÇAP ve YANDAL Bölüm Koordinatörü: Doç. Dr. Gülşah Çobanoğlu, Oda: GZFC-222, Dahili: 1249

 

 


Bu sayfa Biology tarafından en son 26.08.2019 11:16:46 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM